I'm From Rice Sunscreen 50ml

Solskydd för ansikte 50 ml

Kampanjpris

Online:268 krGäller t.o.m. 26 juli
Lägsta pris de senaste 30 dagarna: 335 kr
Pris i apotek: 499 kr
Snabba leveranser
Finns i webblager

• Mineralbaserat solskydd med SPF 50
• Innehåller lystergivande risextrakt
• Lätt formula med naturlig finish utan vit hinna

I'm From Rice Sunscreen SPF 50 är en solkräm för ansiktet med mineralbaserade UV-filter och Goami-risextrakt från Yeoju i Sydkorea. Risextrakt är en uppskattad ingrediens i hudvård och bidrar till produktens vårdande egenskaper samtidigt som det hjälper huden att kännas återfuktad, silkeslen och lystergivande.

Denna solkräm med SPF 50 ger ett bredspektrigt skydd med fysikaliskt UV-filter mot både UVA- och UVB-strålar. Den silkeslena formulan absorberas lätt av huden och ger en jämn, naturlig finish utan att kännas klibbig eller lämna en tydlig vit hinna.

Det krämiga mineral solskyddet innehåller ris som har en återfuktande, uppstramande, balanserande och utjämnande effekter. Den milda doften och den lätta känslan gör I'm From Rice Sunscreen till ett praktiskt val för dig som söker ett högskyddande solskydd för ansiktet med lugnande, skyddande och vårdande egenskaper.

Jämförpris 9,98 kr/ML

EAN: 08809525931590